Restrukturalizace

V případě, že se podnik dostane do krize, existuje buď možnost dát firmu do insolvence, nebo se pokusit o její restrukturalizaci. V případě platební neschopnosti se podnik často rozdělí nebo zavře. V rámci sanace lze použít různá alternativní řešení.

Alternativa k insolvenci Provedeme analýzu vaši společnosti, iniciujeme změny a intenzivně vás doprovodíme až do fáze sanace. V praxi se ukázalo, že cílená restrukturalizační opatření v krizové situaci jsou často rozumnou alternativou k insolvenci. V rámci restrukturalizace se opatření zaměřují na zlepšení situace v oblasti příjmů, zvýšení likvidity, změny finanční situace, posílení personálních opatření a v neposlední řadě realistické zhodnocení proveditelnosti prodeje podílu nebo jeho části. Řešení jsou vždy zpracována a konzultována s vámi.

Správná koncepce restrukturalizace Neexistuje univerzální řešení. Naše návrhy se liší podle podmínek a stávajícího potenciálu společnosti. V mnoha případech se podařilo zlepšit výnosovou stránku a v delším časovém horizontu pozitivně ovlivnit celkovou finanční situaci. Kromě toho existuje i možnost prodeje části podílu strategickému investorovi nebo prodej společnosti. V této fázi se hledá investor velice obtížně.

Chcete pomoci s prodejem firmy?

V případě žádosti či dotazu nás prosím kontaktujte na níže uvedeném e-mailu nebo poptávkovém formuláři.

Poptávkový formulář

Kontaktní formulář

Vaši poptávku se nepovedlo odeslat. Opravte prosím chyby ve formuláři a zkuste to znovu.

Úspěšně odesláno

Děkujeme, budeme Vás kontaktovat co nejdříve to bude možné.