Zakotvení záruky prodávajícího

V obchodních transakcích hrají komplexní záruky pro kupujícího důležitou roli. Záruky však vytvářejí konflikt zájmů: kupující se chce ochránit před potenciálními, neznámými finančními riziky vyplývající z transakce; prodávající chce získat plnou kupní cenu při realizace transakce bez jakýchkoliv budoucích závazků.

V této situaci je možné uzavřít zvláštní pojištění na záruky vyplývající z kupní smlouvy, jakož i záruky pro případ daňových či právních sporů. Zajištění se vztahuje na rizika související s poskytnutými zárukami prodávajícího, nebo pro případ odškodnění. Možná rizika jsou postoupena pojistiteli s cílem minimalizovat možnou nejistotu ze strany kupujícího a uzavření kupní smlouvy.

Tyto možnosti pojištění existují již od 80. let 20. století. Nejsou však moc známé, jsou značně drahé a byly příliš komplikované na to, aby se uchytily ve větší míře na pojistném trhu. To se nyní změnilo. Realistická minimální pojistná částka se pohybuje ve výši 60.000 EUR, což se může zdát na první pohled drahé, ale pokud zní kupní smlouva na cenu 1.000.000 EUR nebo více a transakce by jinak nebyla realizovatelná, je tato cena již akceptovatelná.

Můžeme pomoci s oslovením zkušeného nezávislého pojišťovacího makléře v Německu, který se věnuje rizikům v oblasti průmyslu a obchodu. V této speciální oblasti vám mohou poskytnout konkrétní pojišťovací nabídku pro úspěšné vyjednávání nebo dokončení fúze či akvizice.

Chcete pomoci s prodejem firmy?

V případě žádosti či dotazu nás prosím kontaktujte na níže uvedeném e-mailu nebo poptávkovém formuláři.

Poptávkový formulář

Kontaktní formulář

Vaši poptávku se nepovedlo odeslat. Opravte prosím chyby ve formuláři a zkuste to znovu.

Úspěšně odesláno

Děkujeme, budeme Vás kontaktovat co nejdříve to bude možné.